Przejdź do głównej zawartości

about


Mój pomysł na pisanie bloga powstał w trakcie przygotowań do remontu starego domku letniskowego we wsi Kalinki, który stał się naszą własnością trochę jakby na przekór naszym potrzebom i oczekiwaniom.
Dla nas- ludzi lubiących podróże, zwiedzanie i wakacje w nieznanych miejscach- domek letniskowy był zawsze przedmiotem ostatniej potrzeby.
Ale kiedy już się tak stało, że jest nasz i na dodatek wymaga remontu, zaczęłam szukać pomysłu na stylowe letnisko w magazynach wnętrzarskich, na stronach sklepów internetowych i oczywiście w  blogosferze.
Pomysły i inspiracje musiałam jakoś zapisać i w ten sposób powstał mój blog. Początkowo był to album moich inspiracji. Zbierałam pomysły na wakacyjne domy ze wszystkich kontynentów: od ukochanej, rozbielonej Skandynawii, poprzez szlachetną prostotę New England w letnich rezydencjach na Cape Cod i w Hamptons, do wysmakowanych nadmorskich willi RPA i Australii poprzez szwajcarski chalet i typowy angielski cottage. 
Potem na blogu zaczęły pojawiać się posty z kolejnych etapów remontu letniska. Remont trwa zaś nieustająco od kilku lat, ponieważ postanowiliśmy zrobić tam wszystko sami, co jest dość trudnym przedsięwzięciem, biorąc pod uwagę fakt, że domek jest oddalony od naszego miejsca zamieszkania o kilkadziesiąt kilometrów. 

Blogowy nick "Kalinka" to pomysł moich blogowych koleżanek- bo jak inaczej nazwać osobę piszącą bloga o Kalinkach.
W realu mam na imię Viola:)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Popularne posty z tego bloga

Białe kafelki- cegiełki- porównanie: Vives "Mugat" i Equipe "Metro"

Tak, jak obiecałam dzisiaj garść praktycznych informacji o płytkach ceramicznych w kształcie białych cegiełek, dla wszystkich, którzy pytali o nie w mailach i komentarzach pod postami.  A dokładnie o dwóch rodzajach takich płytek, których użyliśmy remontując łazienkę i kuchnię w naszym domku letniskowym. 
Jak już pisałam w ostatnim poście, w kuchni cegiełki są nieco inne, niż w łazience chociaż na pierwszy rzut oka  wyglądają w zasadzie tak samo.  W łazience, którą remontowaliśmy dwa lata temu położone są płytki MUGAT  firmy Vives, głownie dlatego, że były to jedyne kafelki wyglądające jak cegiełki, jakie wtedy znalazłam, w dość rozsądnej cenie 
(przy urządzaniu i wybieraniu materiałów do domku letniskowego,  który służy nam tylko przez kilka miesięcy w roku aspekt ekonomiczny ma spore znaczenie:))
Do kuchni, której remont właśnie się kończy zamówiłam nieco mniejsze kafelki- METRO z firmy Equipe CeramicasPodstawowe różnice pomiędzy tymi białymi kafelkami:
Vives MUGAT blanco: wymiary 10…

MOJA BIAŁA KUCHNIA

Uff!!! W końcu jest gotowa!
Moja wymarzona, letniskowa kuchnia:)
 Jest dokładnie taka, jaką chciałam mieć: bardzo prosta, jasna i oczywiście biała. Biała, ale jednocześnie bardzo kolorowa, bo dzięki dużej ilości otwartych półek i wieszaczków, które mieszczą moje porcelanowe zbiory i kolorowe kuchenne ściereczki jest wielobarwna i w każdej chwili można zmienić jej kolorystykę...
Wielki ceramiczny zlew z zasłonką, to też jedno z moich kuchennych marzeń, które właśnie się spełniło.
Zlew Domsjo z IKEA, to zresztą największa fanaberia, na jaką sobie pozwoliłam w letniskowej kuchni- reszta mebli i wyposażenia jest zakupiona w wersji jak najbardziej ekonomicznej (szafki dolne IKEA- Faktum z frontami Stat), albo przerobiona ze starych mebli (jak na przykład jedyna wisząca szafka, która pozostała z dawnej kuchni)
Zasłonki do szafek i rolety na okna uszyłam sama:)

Cały projekt zresztą też by me;
Wykonanie trochę też moje, ale przede wszystkim mojego wspaniałego męża i szwagra Wiesia, którzy wy…

Post techniczny: bielenie scian i kafelki-cegiełki

Moja letniskowa łazienka doczekala sie przyklejenia listew wykończeniowych do płytek Mugat Blanco firmy Vives, na które czekałam kilka tygodni; a potem jeszcze kilka na naszego glazurnika, któremu nie za bardzo chciało sie do takiej małej "robotki" przyjeżdżać. No, ale w końcu są:
Niestety listwy wykończeniowe maja odcień ciemniejszy od kafelek o jakieś dwa tony i na tle białej ściany i bielutkich "mugatów" bardzo to widać. Planuję wiosną dodać trochę koloru łazience- albo pomalować ściany, albo powiesić zasłonkę na półeczce z bojlerem i miejscem na pralkę widocznym na dolnych zdjęciach powyżej. Pomalowanie ścian ma taka zaletę, że zmniejszy kontrast pomiędzy listewkami a kafelkami i ścianą. Ale z drugiej strony ja bardzo lubię białe łazienki...
Lampa (IKEA) w kolorze bezowym jest jedynym nowym zakupem jakiego dokonałam przed zakończeniem sezonu. Mam do zagospodarowania jeszcze okno, zawieszenie zasłonki przy wnęce na pralkę, półki, wieszaczki itp.


O bieleniu drewnian…